Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej!

MEN ogłosiło konkurs dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich pt. „Książki naszych marzeń”. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.
Placówki biorące udział w konkursie zobowiązane były przygotować listę 50. książek, które uczniowie danej szkoły chętnie przeczytaliby oraz nakręcić krótki filmik przekonujący, że książki z listy powinny trafić właśnie do niej.
W Mikołajki w naszej bibliotece nakręcono filmik, a wśród uczniów przeprowadzono sondaż na temat interesujących ich książek.
Przed Świętami Bożego Narodzenia MEN przedstawi listę zwycięzców. Może dopisze nam szczęście i znajdziemy się na niej.