Wielki Maraton Czytelniczy

Uczniów z klas II – VIII chcących uczestniczyć w tegorocznych edycjach ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty proszę o zapisanie się do 18 września u nauczyciela bibliotekarza. Można zgłosić się także do wychowawcy klasy lub nauczyciela polonisty.

Alfabetyczna lista lektur Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Klasy II - III
Cerasoli Anna, „Wielkie odkrycie Bubal”
Głowińska Anita, „Dziura w gazecie”
Kosmowska Barbara, „Dziewczynka z parku”
Małkowski Tomasz, „O Kamilu, który patrzy rękami”
Pałasz Marcin, „Sposób na Elfa”
Suwalska Dorota, „Iwo z Nudolandii Vestly”
Vestly, Anne-Catharina, „8+2 i pierwsze święta”

Lektura na wrzesień: Pałasz Marcin, „Sposób na Elfa”

Klasy IV - VI
Czerwińska-Rydel Anna, „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”
Kiermaszek Magdalena, „Jukato”
Maleszka Andrzej, „Magiczne drzewo. Berło”
Ossendowski Antoni Ferdynand, „Mali zwycięzcy”
Riordan Rick, „Percy Jackson - Złodziej pioruna” (t.1)
Ryrych Katarzyna, „Łopianowe pole”
Widmark Martin, „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”

Lektura na wrzesień: Maleszka Andrzej, „Magiczne drzewo. Berło”

Klasy VII i VIII i klasy III gimnazjów
Beręsewicz Piotr i inni, „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”
Kapuściński Ryszard, „Zając” [ w tegoż:] „Podróże z Herodotem”
Regnier Sandra, „Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów”
Ryrych Katarzyna, „Król”
Scarrow Simon, „Gladiator. Walka o wolność”
Stelmaszyk Agnieszka, „Kroniki Archeo. Szyfr Jazona”
Wieczorek Dorota, „Jesień magii”

Lektura na wrzesień: Kapuściński Ryszard, „Zając” [w tegoż]: „Podróże z Herodotem”

Biblioteka szkolna dysponuje najczęściej 1 egz. z każdego tytułu, dlatego proszę rodziców o pomoc w pozyskiwaniu książek dla swoich dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu tutaj oraz krótką historią Wielkiego Maratonu Czytelniczego tutaj.

Szkolni maratończycy podczas pisania testu

Do końca roku szkolnego uczestnikom Wielkiego Maratonu Czytelniczego, wojewódzkiego konkursu czytelniczego pod patronatem honorowym Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska, pozostały do przeczytania już tylko dwie książki. W konkursie tym bierze udział łącznie czworo uczniów z klasy drugiej i trzeciej oraz pięcioro uczniów z klasy czwartej i szóstej. Pomimo dużych problemów ze zdobywaniem książek na maraton, nasi uczniowie świetnie sobie radzą i do każdego testu są dobrze przygotowani. Zapraszam do podpatrzenia w galerii, jak zmagają się z testem do lektury, którą mieli za zadanie przeczytać w lutym. Można jeszcze dołączyć do tegorocznej edycji WMC.

Serdecznie zapraszam